Genomikę Polską tworzy zespół profesjonalistów z dziedziny biotechnologii, medycyny, genetyki i bioinformatyki. Nasi eksperci wykorzystują aktualną światową wiedzę i nowoczesną technologię by pomóc naszym klientom w sprawnej i niezawodnej realizacji projektów związanych z sekwencjonowaniem NGS i analizą genomu. Jako nieliczni w Polsce kompleksowo łączymy doświadczenie w sekwencjonowaniu NGS z zaawansowaną analizą bioinformatyczną wykorzystującą mechanizmy BigData, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.
Genetyk, biolog molekularny, bioinformatyk, kierownik Centrum Bioinformatyki i Analizy Danych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Koordynator prac grup badawczych w projektach z zakresu Medycyny Spersonalizowanej i genomiki wielkoskalowej, skupionych głównie wokół problemów chorób cywilizacyjnych i zdrowia publicznego. Pełni rolę doradcy organizacji międzynarodowych i firm biotechnologicznych w dziedzinie nowych technologii genomiki i analizy danych biomedycznych. Laureat nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe.
Jako współzałożyciel Genomiki Polskiej realizuje misję wykorzystania potencjału nowoczesnej polskiej uczelni medycznej oraz zaangażowania wyspecjalizowanej kadry badawczej w dostarczanie polskim naukowcom i podmiotom biotechnologicznym najnowszych możliwości i metod analitycznych stosowanych w genomice. Chcemy pokazać, że profesjonalne usługi genomiczne mogą być dostarczane przez polską firmę biotechnologiczną i mogą być polem do budowania większego potencjału poprzez współpracę w polskiej przestrzeni naukowej i badawczo-rozwojowej.
Koordynator prac zespołu laboratoryjnego wykonującego analizy genomowe. Biotechnolog, specjalizująca się w analizach wielkoskalowych, od lat prowadzi badania naukowe w zakresie mechanizmów powstawania nowotworów. Jest współautorem prac z zakresu wykorzystania sekwencjonownia nowej generacji w poszukiwaniu nowych celów terapeutycznych w chorobach cywilizacyjnych. Kierownik i wykonawca licznych projektów Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencji Badań Medycznych. Laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.
Kierowany przez dr Niemirę zespół cechuje bardzo dobre zrozumienie technologii i potrzeb klientów/naukowców wykorzystujących metody genomiczne w swoich badaniach, rzetelność oraz punktualność. Profesjonalne podejście w połączeniu z dużym doświadczeniem są gwarancją uzyskiwania wiarygodnych danych.
Koordynator prac zespołu bioinformatyków. Posiada wieloletnie doświadczenie w analizie danych pochodzących z sekwencjonowania nowej generacji. Jest autorem nowych metod i programów służących do analizy danych uzyskanych metodami NGS, między innymi MSAP-seq oraz WBGS/RRBS. Była i jest wykonawcą w wielu projektach naukowych oraz badawczo-rozwojowych realizowanych w uczelniach oraz w firmach biotechnologicznych w Polsce.
Ze względu na duże doświadczenie zespołu w prowadzeniu prac badawczych wykorzystujących metody NGS, wiemy jak istotne jest zapewnienie najwyższej jakości danych dostarczanych naszym klientom/naukowcom oraz przekazanie ich w profesjonalnej ale przyjaznej formie, przyspieszającej wykorzystanie wyników w pracach badawczych i publikacjach naukowych – i to jest naszym najważniejszym celem.
Genomika Polska umożliwia badaczom, naukowcom i lekarzom uzyskanie wysokiej jakości wyników sekwencjonowania NGS w krótkim czasie i w konkurencyjnej cenie. Specjalizujemy się w obsłudze podmiotów prowadzących działalność naukową i badawczo-rozwojową.
Nasze usługi mogą zostać wykorzystane do:
– zaprojektowania nowych badań w ramach przygotowywanego lub trwającego projektu badawczego
– uzyskania wyników analiz sekwencjonowania w formie gotowej do publikacji naukowej lub raportu
– uzyskania odpowiedzi na specyficzne pytania biologiczne związane z analizą genomu/egzomu/transkryptomu